Wędrujemy po Roztoczu: Krasnobród

11:26♥ ♥ ♥ Hej ♥ ♥ ♥
Z paska bocznego możecie dowiedzieć się kilku rzeczy o mnie.Między innymi, że mieszkam w woj.lubelskim, a konkretnie na Roztoczu.Wczoraj spędziłam dzień w jednej z miejscowości na tym obszarze Polski i postanowiłam zabrać Was na taki mały spacer po ciekawych miejscach, które zawsze odwiedzają turyści, gdy wybierają się do Krasnobrodu.


Krótki opis:
Krasnobród to lokalny ośrodek usługowy, uzdrowiskowy i popularny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy na Roztoczu Środkowym. Latem najpopularniejszą formą wypoczynku jest plażowanie i kąpiel w zalewie położonym nad rzeką Wieprz. Zimą główną atrakcją jest liczący 500 metrów długości wyciąg narciarski na Górze Chełmowej.
Atrakcyjny punkt widokowy w mieście to położony dość wysoko kamieniołom, na północ od zalewu, gdzie od niedawna znajduje się niewielka wieża (baszta).
Więcej na: Wikipedia-Krasnobród

Kaplica św. Rocha

Kaplica świętego Rocha w Krasnobrodzie powstała około XVII wieku. Wokół niej krąży wiele legend i podań ludowych - począwszy od leczniczych właściwości wody bijącej ze źródła pod kapliczką czy też niemal magicznej właściwości samego miejsca.Jak podają źródła historyczne, podczas panującej zarazy dżumy Marysieńka Sobieska zbudowała nad źródełkami kaplicę i kazała umieścić w niej obraz św. Rocha - patrona ludzi chorych na choroby zakaźne. Od tego momentu Krasnobród stał się celem pielgrzymek wielu chorych, modlących się o ocalenie.


Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi 

Panny w Krasnobrodzie z klasztorem

Rzymskokatolicki kościół parafialny, pochodzący z końca XVII wieku, będący 
częścią podominikańskiego zespołu klasztornego.


Kapliczka ,,Na wodzie''

Kapliczka "Na Wodzie" to jedna z popularniejszych atrakcji Krasnobrodu. Miejsce kultu i pielgrzymek z całej Polski.Obiekt pochodzi z XVIII w. i nazywany jest często „Kaplicą Objawień”, ponieważ w tym miejscu w 1640r. Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. Wypływająca ze źródeł pod kaplicą woda jest, według miejscowej ludności oraz pielgrzymów, lecznicza.


Kamieniołom z basztą widokową

Kamieniołom położony jest na północ od zalewu w Krasnobrodzie. Rozciąga się stąd wspaniały widok na położone w dole kąpielisko. Widać nawet położony po drugiej stronie wyciąg narciarski. Z kolei patrząc w kierunku północnym zobaczymy wspaniałą panoramę z pól i lasów.W latach 1966-1974 wydobywano tutaj wapń na potrzeby gospodarcze. Odsłonięta ściana mierzy 30 metrów wysokości oraz 165 metrów długości. Dodatkową atrakcją jest fakt, że zachowały się tutaj liczne odciski flory i fauny datowanej na miliony lat wstecz.Z baszty rozciąga się głównie widok na południowo-zachodnie tereny Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego.

Źródło: 

                                                  Kontakt i współpraca: ksiazek1999@onet.pl
                                  Instagram | Ask.fm | Bloglovin' | zBLOGowani | Twitter | Google + Tumblr

                       Jeśli jesteś blogerem/blogerką z woj. lubelskiego dołącz do grupy na Facebook'u

You Might Also Like

0 komentarze

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję :)
Obraźliwe komentarze zostaną usunięte.
Zakaz kopiowania!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...