,,Nie można żyć bez serca''

16:58


Kilka dni temu skończyłam czytać książkę z gatunku urban fantasy i postanowiłam w tym poście ją Wam przybliżyć.Zacznijmy od ,,zewnątrz''.Zawsze, gdy kupuję jakąś książkę pierwsze co rzuca mi się w oczy to okładka.Musi przykuwać moją uwagę, choć wiadomo, że nie zawsze ciekawa okładka przekłada się na ciekawą treść w środku.Jeśli chodzi o książkę ,,Heaven.Miasto elfów'' okładka urzekła mnie przepiękną kolorystyką czerni, błękitu fioletu oraz srebra i w 100% odzwierciedla niesamowitą treść.Przyznam, że od jakiegoś czasu coraz częściej sięgam po fantastykę i czytam ją z zapartym tchem.Książka ,,Heaven.Miasto elfów'' jest o wielkiej tajemnicy, miłości, poświęceniu, zaufaniu oraz odwadze.Jest również wiele przełomowych momentów, przez które nie chce jej się przerywać :)

Teraz coś od autora:
,,Na dachach brytyjskiej stolicy osiemnastoletni David znalazł swój drugi dom.Londyn jest jego miastem.Tylko tutaj czuje się wolny i może zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości.Pewniej nocy na jednym z dachów spotyka dziwną i piękną dziewczynę.Ma na imię Heaven i błaga o pomoc.Twierdzi, że właśnie wycięto jej serce.Zaskoczony David nie dowierza słowom Heaven, ale postanawia jej pomóc.W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna niebezpieczna przygoda.Przeżyją tylko wtedy, gdy uda im się poznać tajemnicę Heaven.''


Fragment:
- Ktoś mnie ściga - odparła - Tu, na dachu.
- Ktoś?
- Dwaj mężczyźni.
- Czego od ciebie chcieli?
- Wyjęli mi serce.Tak mi się przynajmniej zdaje. - Jej oczy wydawały się tak ciemne, że nagle nie widział ich wyraźnie.
- Jak to?
- Normalnie.- Położyła sobie rękę na piersi. Nie czuję bicia serca.. - Starała się nie płakać, nerwowo bawiła się suwakiem kurtki. - Wyciął je.. - Przełknęła ślinę.
- Tylko że nie ma żadnych ran.Już...
Już sprawdziłam.
David przyglądał się jej w milczeniu.
 - Zobacz! - Nagle chwyciła go za rękę, rozpięła kurtkę i położyła jego dłoń na swojej piersi.
Dawid pokręcił głową.Jezu, w życiu nie przeżył czegoś równie niesamowitego!
 - Nie można żyć bez serca - stwierdził i starał się nie myśleć, że przecież nie czuł tętna.Trzymał dłoń na jej piersi; przez cienki materiał bluzki musiałby coś wyczuć.Ale, jednak... nie, to niemożliwe. 
- Nie można żyć bez serca - powtórzył.
- A co dopiero biegać i uciekać.
- Wiem - odparła załamana.Dajcie znać co o niej sądzicie w komentarzu a my widzimy się w kolejnym poście :)

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Całkiem ciekawie wygląda ta książka, okładkę również bardzo ładną, być może przeczytam, gdyż w te wakacje chcę przeczytać kilka wartościowych książek ;)

  BY-KAYLA-BLOG.BLOGSPOT.COM-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście ta okładka przyciąga uwagę :) Książka może być ciekawa ;)
  http://nazywamsiemilena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. zachęciłaś mnie do przczytania tej książki!
  http://dirtyunicorns.blogspot.com/2016/07/braids-no-braids.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze, jak chcę kupić jakąś książkę, to zwracam SZCZEGÓLNĄ uwagę na okładkę. Dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinienem tak robić, ale przecież to, co błyszczy zawsze przykuwa naszą uwagę. Ta książka ma w sobie to "coś" i przeczytałbym ją nawet bez zapoznawania się z opisem ;) Pozdrawiam i zapraszam serdecznie do siebie - www.youngdreamerweb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa, lubię ten rodzaj literatury. Okładka faktycznie interesująca, fajna zabawa ciemniejszymi kolorami. Szukam właśnie jakiś nowości z tego gatunku, bo muszę nadrobić zaległości czytelnicze.
  Iza z workitgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ochotę to przeczytać aw 😊 Okładka zdecydowanie urzeka, jest prześliczna ❤️🙌

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ochotę to przeczytać aw 😊 Okładka zdecydowanie urzeka, jest prześliczna ❤️🙌

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję :)
Obraźliwe komentarze zostaną usunięte.
Zakaz kopiowania!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...